Pazar, Temmuz 18, 2010

burca gore makyaj

KOÇ: Hayattan zevk almayı seven sosyal idealist Koç kadını makyajda sade ama çarpıcı olmayı seveR.  çarpıcı tonlarda kırmızı rujlar Koç kadınının cazibesine cazibe katacaktır. Göz ve dudaklarına dikkat çekmeyi seven Koç kadını makyajda da dikkat çekici renkleri kullanmalıdır. Gözlerde siyah far ve kalem kullanmaları önerilirken rujda uğurlu rengi ateş kırmızısı tonlarındaki iddialı bir kırmızı tonunu tercih etmelidir.

BOĞA: Güzel ve kadınsı olan aynı zamanda bunun da bilincinde olan Boğa burcu kadını makyaj yapmayı güzel kokmayı bakımlı olmayı ve alımlı görünmeyi sever. Uğurlu taşı zümrüt renginde bir kalem ya da far ile göz makyajı yapabileceği gibi mavi tonlarındaki göz makyajının da yakışacağı Boğa kadını dudaklarında ise pastel tonlardaki rujları tercih etmelidir.
İKİZLER: Neşeli olan bağımsızlık ve değişiklikten hoşlanan İkizler kadını makyajda yeni şeyleri denemeyi sever. İkizler kadınının enerjisini ortaya çıkaracak olan ve uğurlu renkleri olan beyaz ve mavi tonlarındaki bir göz makyaj stili bu burç kadını için idealdir. Zıtlık yaratması açısından öncelikle göz kapaklarının üst kısmına beyaz far orta kısımdan dış kısma doğru ise mavi kalem ya da far kullanılması önerilmektedir. makyaj uzmanları mavi göz makyajı yapan İkizler kadınının mavi maskara ile çok daha büyüleyici bakışlara sahip olacağını belirtiyor.
YENGEÇ: Gülmeyi seven sempatik ve çoğu zaman çocuksu ve melankolik bir havası olan Yengeç kadını aynı zamanda çok duygusal ve romantiktir. makyaj uzmanları romantik Yengeç kadınlarının göz makyajında beyaz ve gümüş rengi farları kullanmasını öneriyor. Ayın etkisindeki Yengeç kadınının Ay’ın ışığını ve romantizmini bakışlarına yansıtması için bu renkler özellikle önerilmektedir. Çocuksu tenlerine şeftali rengi allık kullanarak çok daha masum bir görüntüye kavuşabilecekleri de belirtilirken ruj tercihlerini ise pembe tonlarında yapmaları gerektiğinin altı çiziliyor

ASLAN: Aslan kadını güzelliği kendine güveni asil ve güçlü tavırları ile hemen fark edilir. Çok parlak bir gülüşe ve hoş sohbete sahip olan Aslan kadını aynı zamanda lüksü ve ihtişamı da sever. Girdiği her ortamda kendini fark ettirmeyi seven Aslan kadınına uğurlu rengi ve ihtişamın sembolü altın ve sarı tonlarındaki makyaj öneriliyor. Altın rengindeki bir far ile göz makyajını yapabileceği gibi altın simli makyaj ürünleri ile de makyajında çarpıcı vuruşlar yapabilir. sarı bakır ve altın rengi farların yanı sıra göze ışıltı veren Glitter Eyeliner ve dekoltede sim olarak kullanılan  Glitter iddialı ve kendine hayran bırakmayı seven Aslan kadınının vazgeçilmezi olacaktır..

BAŞAK: Sadeliği seven detaycı Başak kadınının makyajda da sade renkleri uygulaması öneriliyor. Toprak ve koyu yeşil tonlarındaki göz makyajının önerildiği bu burç kadını yanaklarda doğal tonlardaki allık dudaklarda da yine doğal tonlardaki ruj ve lipgloss kullanmalıdır. Yanaklarda adeta koşmuşçasına doğal bir görünüm veren açık pembe ve şeftali tonundaki allıklar Başak kadınının çantasından hiç eksik olmayacak


TERAZİ: makyaj uzmanları yaşam dolu uyumlu hassas tavır ve hareketleri ile zarif olan Terazi kadınına gri ve şampanya tonlarını yakıştırıyor. Aşk dolu davetkar bakışlarıyla ilgi çekmeyi iyi bilen Terazi kadını için Eyeliner göz makyajının vazgeçilmezidir. Eyeliner ile iyice keskinlik kazanacak gözler ile bakışlar daha da etkili oluyor. Terazi kadını gece makyajında ise siyah ve füme renklerini kullanması öneriliyor. Göz makyajını ön planda tutan Terazi kadınına dudaklarında pastel tonları tercih ederek dengeyi sağlaması öneriliyor.

AKREP: Cazibeli gururlu ve ateşli Akrep kadınına en çok kendi uğurlu renkleri de olan siyah ve kırmızı yakışmaktadır. Özellikle bakışlarını konuşturmasını iyi bilen Akrep kadını kullanacağı siyah far ve kalem ile gözlerini daha da belirginleştirecek ve bakışlarının ifadesini güçlendirecektir. Bu burç kadınına aynı zamanda yeşil ve mavi gibi su tonları da yakışmaktadır. Yeşilin her tonunu kullanabilen Akrep kadını Nil yeşili rengi ile bakışlarıyla daha gizemli mesajlar verebilir.

YAY: Hayatı seven serüvenci güler yüzlü Yay kadını kendinden emin tavırlarıyla hem zarif ve şık hem de çekicidir. Siyah veya koyu kahverengi göz kalemi ile gözlerinizin çevresini belirlemesi önerilen Yay kadınına makyaj uzmanları dudaklarda bakır ve kahve tonlarındaki rujları önermektedir.
OĞLAK: Hırslı neşeli ve çekici Oğlak kadınına  makyaj uzmanları kahverengi veya mor renkteki farları öneriyor. Far kullanmayı sevmeyen Oğlak kadınları yine bu tonlardaki göz kalemlerinden biri ile de makyajlarını belirgin hale getirebilirler.

KOVA: Özgürlüğüne düşkün zeki ve yaratıcı Kova Kadını Uranüs’ün etkisindedir ve bu etki nedeniyle de herkesten farklı görünmek ve bunun da başkaları tarafından fark edilmesini ister. Gözlerde maviden laciverte kadar olan mavi tonlarını kullanması önerilen Kova kadını yanaklarda ise pembe allık ile cildine hafif bir ışıltı katmalıdır. makyaj uzmanlarına göre ise ruj seçiminde de yine pembe tonlarına ağırlık vermesi en doğrusu

BALIK: Hassas ve hayalperest Balık burcu kadını oval narin ve elmacık kemikleri belirgin bir yüze sahiptir. Bu burcun kadınına yumuşak tarzda bir makyaj tavsiye edilmektedir. makyaj uzmanları duygusal Balık kadınının bakışlarındaki melankoliyi kahve tonlarındaki far ve kalem ile yumuşak bir şekilde belirginleştirmesini önermektedirler. Açık ve sıcak bir kahve tonundaki allığın farı da bu burç kadınına uygun olacağını belirten uzmanlar dudaklarda şeftali tonlarındaki ruj ve lipgloss ile sade bir görüntü yakalamalarını önermekteler

0 yorum:

 

Tags

Ads Banner

Followers

Copyright © 2009 Blogger Template Designed by Bie Blogger Template Vector by DaPino